Pij mléko

11. března 2009 v 21:38 | Charlie |  Tipy Triky!?

Poslední výzkumy ukazují na to, že konzumace mléčných výrobků citelně podporuje snižování hmotnosti...Doktor Michael Zemel (vedoucí katedry výživy na univerzitě v Knoxvillu ve státě Tennessee), objevil, že mléko potlačuje sklon tukových buněk hromadit kalorie a podporuje výdej energie ve formě tepla. Působí tak tvrdý sýr i jogurt, a to dokonce i smetanový. Navzdory všem zažitým představám prý mléčné výrobky každou dietu snadno trumfnou.
Doktor Zemel se účinky mléka na metabolismuszabývá už přes deset let, a když své závěry publikoval, vzbudil v odborných kruzích velký zájem. Několik vědců prověřilo staré výzkumy a zjistilo, že při nich pokusné osoby zdánlivě bezdůvodně ubývaly na váze.
Zjistilo se, že vyšší příjem vápníku v průměru znamená nižší váhu. Tatáž souvislost byla zjištěna u žen a mužů všech věkových kategorií.
Dietologové z univerzity v Tennessee sledovali skupinu dětí od kojeneckého věku. Mimo jiné zaznamenávali informace o jejich stravě, váze a množství tělesného tuku. Přišli na to, že čím je strava bohatší na vápník, tím má dítě v šesti letech tělesného tuku méně.
Doktor Zemel si prošel výsledky jednoho vládního výzkumu a zjistil, že mezi účastníky, kteří jedli stravu bohatou na vápník, bylo šestkrát méně obézních lidí než mezi těmi, kteří si na mléčné výrobky nepotrpěli.
Poté doktor Zemel provedl experiment s 32 dobrovolníky s nadváhou. Tuto skupinu rozdělil na dvě části a oběma snížil denní příjem energie o 500 kalorií. První skupině zařadil do stravy 3-4 porce rozmanitých mléčných výrobků, kdežto druhé skupině je zakázal. Po půl roce se ukázalo, že všichni zůčastnění zhubli, ale ti, kteří jedli mléčné výrobky, ztratili na váze o 70% víc než ostatní. Shodili téměř devět kilo, zatímco dobrovolníci z druhé skupiny jen asi pět. Navíc se "mléčná" skupina zbavila o 64% více tělesného tuku než skupina kontrolní. Mimoto šlo zejména o tuk břišní, který nejvíc ohrožuje srdce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 _°Shelm!nk@°_ _°Shelm!nk@°_ | Web | 11. března 2009 v 21:43 | Reagovat

tak to je dobrý mlíko bych mohla furt xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama