Cviky na bříško

12. března 2009 v 11:24 | Cranberry=O* |  Cviky
Úklony
Postavte se na šíři ramen, mírně podsaďte pánev, zpevněte břicho, ukloňte se vlevo, pravou paži vytáhněte přes hlavu, levou paži dolů podél těla, úklon na druhou stranu, pomalu opakujte asi 20krát.

Posilování spodního břicha
Položte se na záda, přednožte, ruce sepněte za hlavou, pomalým tahem zvedejte nohy vzhůru a pánev kulatě od podložky, po krátké výdrži se vracejte zpět, aniž by se pánev dotkla podložky, znovu nahoru, výdrž a zpět na podložku. Takto opakujte cvik 14 - 16 krát ve dvou sériích.
Začátečníci si mohou pro lepší stabilitu dát ruce volně podél těla, ale nesmí se o rukce zapírat, ani nesmí zdvihat pánev švihem.

Rotace trupu
Položte se na záda, pokrčte kolena, lopatky a chodidla na podložce, ruce sepňete za hlavou, napněte levou dolní končetinu, pomalu zvedejte trup vzhůru a do rotace tak, aby se pravá ruka dotkla levého kolena, zkušenější mohou nechat obě ruce za hlavou a snaží se přiblížit ke koleni pravým ramenem. Krátce vydržte v krajní poloze a vraťte se zpět do výchozí pozice. Opakujte 8 - 10krát na každou stranu ve dvou sériích.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama